Hej!Színesek - Mexikóban jártam
Értem én, hogy mindenkinek kell egy kis Amerika, no de Mexikóra is feltétlenül szükségünk van? Mi volt a koncepció a Mexikói út elnevezésekor? Halvány lila gőzöm sincs, de azt tudom, hogy állandóan szorongok, amikor át kell kelnem az aluljárón, kilépve onnan pedig a varjak károgásától állandóan infarktust kapok, a melós furgonokról meg nem is beszélve. Lehet, ezt még eddig nem tudtátok, de ez a helyszín inspirálta a regényem egyik jellegzetes jelenetét, ti felismernétek?
Egy parkszerűséghez érkeztem. A kevés zöldet sűrűn ellepték az ízletes csikkek, a kiürült kávés- és sörösdobozok. A romok között, a félhomályban már csak a varjak vadásztak szaftos dekkekre. Végigfutott rajtam a borzongás, amikor az előttem és a metró között álló aluljáróra tekintettem.
A varjak csikorgó hangon károgtak.
A varjak, akik a rohadás előfutárai voltak. Ha megjelentek, az élővilág egyéb szövetei kipusztultak. Egyedül csak ők maradtak - ezek a döghús után vadászó hulladékprések, pont olyanok voltak akár a mérhetetlen kapzsiságával egyedül maradt emberi faj.
Elértem az aluljáró bejáratához.
A varjak szüntelenül károgtak a háttérben.
Lassan és bizonytalanul tettem meg az utat a lefelé vezető lépcsőfokokon.
A varjak folytatták a károgást.
Már láttam az aluljáró lámpáit, amelyeket rácsos fémszerkezet borított, a pókhálók teljesen belepték a rácsokat. Halványan pislákolt a villanykörte a búra alatt.
A varjak továbbra is károgtak.
Éreztem, hogy eléri a testem egy hűvös fuvallat.
A varjak elhallgatnak.
Kialudtak a fények. Éreztem a hideg érintését a hátamon.
Csend lett.
Hátrafordultam.
Egy ismerős sziluett rajzolódott ki a félhomályból. Rohantam a kijárat felé, ahogy elértem az első lépcsőfokot visszatért a fény az aluljáróba.
A varjak károgni kezdtek.
Az alak eltűnt.